Laenupakkuja
Laenud
Vanusepiirang
Taotle Laenu
600 - 20 000 € | 12 - 84 kuud | Al. 2,7% aastas
21 - 65
Väikelaen | 300 - 25 000 € | 6 - 120 kuud | Al. 7,9% aastas
18 - 75
100 - 15 000 € | 3 - 60 kuud | Al. 8,99% aastas
18 - 75
100 - 5000 € | 1 - 60 kuud | Fiks. 24% aastas
25 - 55
100 - 5000 € | 5 - 60 kuud | Al. 2% kuus
18 - 70
Krediidikonto | 1 - 5001 € | 1 - 60 kuud | Al. 24% aastas
18 - 75
500 - 10 000 € | 3 - 36 kuud | Fiks. 18% aastas
18 - 73
300 - 10 000 € | 1 - 60 kuud | Al. 1.5% aastas
18 - 75
1000 - 25 000 € | 12 - 120 kuud | Al. 7,9% aastas
21 - 74
100 - 5000 € | 1 - 99 kuud | Fiks. 41.79% aastas
18 - 70
1000 - 100 000 € | 3 - 120 kuud | Al. 10% aastas
18 - 75
5000 - 500 000 € | 12 - 240 kuud | Al. 10% aastas
20 - 75
100 - 5000 € | 1 - 99 kuud | Fiks. 41,3% aastas
18 - 70

Kiirlaen – Lühiajaline tagatiseta laen

Kiirlaenud internetis

kiirlaenud bank24

Mis imelik loom see kiirlaen maksehäirega on ja kuidas see võib meile kasulik olla? Kiirlaenu puhul on tegu pigem uudse laenutootega. See on meie maailmas eksisteerinud ja palju laineid löönud vaid pea 10 aastat. Kui mujal maailmas võis see juba kauem olnud olla, siis Eesti puhul peab kohe kindlasti selline väide paika. Laenu teeb eriliseks just see, et selle taotlemiseks ei ole vaja enda isikut pangale või mõnele muule finantsasutusele tuvastada.

Kogu protsess toimub läbi elektrooniliste kanalite ning pärast positiivset taotlust laekub raha kliendi kontole mõne minuti jooksul. Oma uudse lähenemisviisi tõttu on kiirlaenud saanud palju tähelepanu nii Eesti kui ka välismeedias. Kahjuks pole aga sedasorti laenud saanud erilist tähelepanu meie seadusandluses. Vähemalt kuni mitte selle ajani ei pööratud seadustes kiiresti võetavatele laenudele tähelepanu kuni paljud Eestlased olid juba petetud saadud ja rahast lagedad.

Teadupärast ei kvalifitseeru suurem osa kiirlaen pakkuvatest ettevõtetest krediidiasutustena. Seeõttu pole tarbijakaitse seisukohalt ega nende huvides Eesti kiirlaenud turg reguleeritud. Laenuga seotud lepingu allakirjutamisel lähtutakse põhiliselt vaid võlaõigusseadusest ning seal välja toodud punktidest. Seetõttu ei saa ka neid asutusi võtta otseselt finantsorganisatsioonidega, veel vähem pankadena. Kuna seaduste koha pealt laiub tühjus, on laenude väljastajatele tegu vägagi riskantse mänguga.

Just seetõttu on kiirlaenud kaasnevad intressid ja intressimäärad üüratud ning sageli kordades suuremad kui tavaliste pankade poolt pakutavad määrad. Samas kui hakata mõtlema, et kiirlaen on tõesti võimalik väga kiiresti ja lihtsalt võtta, on mõned inimesed nõus sellise teenuse eest maksma ning mõistavad, milline vastutus lasub lepingu allkirjastamisel laenuandjale.

Kahjuks aga ei mõisteta endale tekkivaid kohustusi ning seeläbi võetakse sageli laene, mida tegelikult ei jõuta teenindada. Seeõttu jäävad inimesed täbarasse olukorda ning kogu nende edasine elu võib olla pea peale pööratud.

Saab valida mitme erineva kiirlaenu vahel

Inimene, kes soovib laenu võtta, saab valida mitme erineva kiirlaen vahel. Erinevateks variantideks on peamiselt sõnumi teel taodeldavad laenud ja kiirlaenud internetis. Arvukate eelnevate negatiivsete kogemuste tõttu on tänaseks päevaks alustanud laenude väljastajad ka isikuandmete kontrolli enne laenu andmist. Seda tehakse isegi SMS laenu puhul ja seetõttu võib laenu nimi olla pigem petlik. Tegelikkuses kui olete esmakordne klient, ei ole teil võimalik võtta abiraha SMS-i saates. Alguses kui prooviti asja mõnevõrra reguleerida, piisas ka osade laenupakkujate puhul sellest, kui saadate neile foto enda isikut tõendavast dokumendist.

laenud-500-laen-maksehäirega

Selleks võis olla nii pass kui ka ID-kaart kuid loomulikult pidid need olema kehtivad. Kuna aga isegi siis oli võimalik kiirlaenude väljastajaid petta, tuli hakata enda isikut tuvastama näiteks postkontorites või laene väljastavates kiirlaenud kontoris.

Tõenäoliselt oli võimalik ka oma isikut tuvastada digitaalselt kuid ka sel puhul on võimalik andmeid võltsida ja võtta rahalisi kohustusi nende õlule, kes tegelikult seda võtta ei soovi. Kiirlaen oleks võimalik näiteks võtta digitaalset allkirja kasutades ja siis, kui teate inimese pangakontot ja eelkõige tema ID-kaardi koode.

Kiirlaenude laenamise perioodid jäävad üldjuhul mõne kuu piiresse.

Kui teile ei tundu igakuised intressimäärad kõrged, siis arvutage need üle aastatesse, ning olete kohe kindlasti jahmatunud. Aastased intressimäärad jäävad mitme saja protsendi juurde. Tavaliselt kasutatakse uute klientide meelitamiseks päevaseid intresse või väikese kirjaga teksti, kus on kirjas tegelikud kohustused ja lepingu tingimused, mida enamik meist esmapilgul ei märkaks. Paljud laenupakkujad on hakanud ka võimaldama oma pikaajalistele klientidele soodsamaid intressimäärasid.

Loomulikult pakutakse seda ka oma “püsiklientidele”. Iga loogiliselt mõtlev inimene saaks juba aru, et kui eraldi tingimused ja soodsamad intressid on välja mõeldud püsiklientidele, peab midagi mäda olema. Laenu ei tohiks võtta ilma eelneva mõtlemiseta ja kergekäeliselt. Sellega kaasnevad mitmed kohustused ja enne tuleb olla kindel, et laenukoorem ei käiks teil üle jõu.

Kõigele eelnevalt nimetatule lisaks saavad püsikliendid ka suuremaid rahasummasid laenata, mis tavaliselt piirdusid paari tuhande euroga. Suuremaid laene ollakse nõus seetõttu väljastama, et inimene on tõestanud oma suutlikkust laene tasuda ja tagasi maksta.

Uusi kliente või potentsiaalseid kliente püütakse leida madalate intressidega või isegi tasuta laenude väljastamisega. Mõni aeg tagasi reklaamis üks kiirlaen väljastav ettevõte, kelle nime pigem ei hakka nimetama et uued kliendid saavad neilt tasuta laene. Loomulikult ei jagatud raha ära niisama vaid neid oli võimalik 0 protsendilise intressiga võtta. Tänu sellele ei lisandunud laenatavale summale mitte ühtegi senti. Loodeti, et kui inimene võtab korra laenu, jääb talle kiirlaen väljastav ettevõte meelde ning kui peaks tulevikus tekkima taaskord vajadus laenu võtta, pöördutaks just selle finantsasutuse poole, et võtta endale uus laen.

Kõige levinumaks laenusummaks on üllataval kombel 50€. See näitab seda, et laene võtvad inimesed on halvemal elujärjel ning vajavad hädasti raha. Kuigi tavalisele kodanikule võiks tunduda mõistliku lahendusena mõne oma tuttava käest lisaraha paluda, siis paljudel ei pruugi sedasorti tuttavaid olla.

Ka nende tuttavad võivad vaevelda rahalistes probleemides. Teiseks põhjuseks, mis otsustatakse tuttava asemel pöörduda laene väljastava firma poole on see, et inimesel tekib piinlikkus ja ta ei soovi ega julge oma rasket olukorda teistele avalikult välja näidata.

Kiirlaen kodust lahkumata

kiirlaen pic

Minnes tagasi kroonidega toodud näite juurde ja pöörates tähelepanu aastaid tagasi valitsenud olukorrale, kujunes 1000 kroonise laenu võtmisel aastaseks intressiks 350 protsenti. See on tohutult suur summa, sest tavaliste pankade poolt väljastavate krediitkaartide puhul on intressimääraks 18 protsenti. Loomulikult on raske numbritest aru saada enne, kui võrdlete seda millegagi, millega olete lähedalt tuttavad. Järgmiseks põhjuseks miks võetakse sageli sandistavaid laene on see, et inimesel on raha nii väga vaja, et kaotatakse kaine mõtlemine ning kirjutatakse alla ükskõik millele.

Peaasi, et saaks kätte oma raha ning mõeldes, et küll ma selle järgmisel kuul või järgmise palga saabudes tagasi maksan.50€ suuruse laenu tagasimakseperioodiks määratakse 1 kuu või veelgi lühem aeg, kuni järgmise palgapäevani. Nii väikeste laenude puhul võivad laenude väljastajad lisada aga hoopis mõne kindla summa laenatavale summale, mis tuleb laenuperioodi lõppedes tasuda. Kiirlaenudega tegeleva ettevõtte seisukohalt on see väga mõistlik, sest võetakse ju suur risk, kui laenatakse raha ebakindlale isikule.

Krooni ajal oli olukord lausa nii hull, et kui võeti laenu 1000 krooni, tuli teenuse eest maksta 300 krooni lisaks. See kehtis muidugi ühe kuulisele lepingule ja pikema laenuperioodi jooksul võis 300 kroonist saada lausa 500 krooni. Selline tingimus oli lisatud laenulepingule väikeses kirjas või siis inimene, kes väljastas laenu, ei seletanud kõiki tingimusi ja kõike, mis lepingu sõlmimisel kaasneb.

Loomulikult peab kiirlaenud või ükskõik millise teistsuguse laenu võtmiseks olema täisealine. Alaealistel pole võimalik mitte ühestki ametlikust organisatsioonist laenu saada. Inimese vanus tehakse kindlaks registreerumisel nõutava isikukoodi kaudu. Et aga kõik oleks korrektne, kontrollitakse isikukoodi pangast.

Sealt tuleb välja, kas sellise isikukoodiga inimene üldse eksisteerib ning kas tal on ka pangakonto olemas, kuhu laenatud summa kanda. Et aga laen sobiks veelgi rohkematele isikutele, ei nõuta laenu võtmisel mitte mingit tagatist. Ei kinnisvaralist ega ka vallasvaralist tagatist.

bank24-kiirlaenude

Kiirlaenudeks võiks Eestis nimetada paljusid erinevaid laene väljastavaid ettevõtteid ja tooteid. Üldjoontes võib jagada organisatsioonid või väljundid kaheks, milleks esimeseks on SMS laen ja teiseks kiirlaen internetis. Pärast mõningast uuringut internetis, võib öelda et hetkeseisuga on soodsaimaks kiirlaen väljastavaks ettevõtteks BIG. Kui järjestada ettevõtted populaarsuse põhjal, võiks öelda et liidriks on SMS kiirllaen. Tõenäoliselt on SMS laenu populaarsuse taga ka nende agressiivne turundustaktika ning see, et tuldi Eesti turule esimeste seas. Nende reklaame võis algusaastatel märgata kõikjal, alates televisioonist ning lõpetades raadiote, busside ja paberkandjatega.

Kuna populaarsus on väga oluliseks määrajaks, mitu klienti mingi teenusepakkuja saab, proovitakse välja mõelda üha rohkem ja rohkem erinevaid meetodeid ja meelitajaid, kuidas saada inimene ikkagi enda panga või väikelaene väljastava ettevõtte kliendiks. Sageli tullakse välja erinevate kampaaniatega, mille käigus on isegi välja loositud autosid, reise ja palju muud põnevat, mille peale lähevad meist pea igaühel silmad särama. Sellistest auhindadest võiks järeldada, et firmadel läheb hästi ning soovivad oma rõõmu ka kõikide oma uute ja vanade klientidega jagada.

Üldjuhul soovitatakse kõiksugustest kiirlaenudest ja väikelaenudest hoiduda ning kohe kindlasti ei tohiks neid väga kergekäeliselt võtta, eriti veel siis, kui te pole kindel, kas suudate laenu ka pikas perspektiivis teenindada. Kui mingil põhjusel peaks tagasimaksetega tekkima probleeme, antakse teie juhtum üle inkassole ning siis on asi juba kordades tõsisem ja teist võib jääda Krediidiinfosse ja muudesse registritesse märk maha. Selle tagajärjel ei pruugi mitte keegi enam teile mitte kunagi ühtegi korterit üürile anda julgeda või muid kokkuleppeid sõlmida. Veider ongi see, et lepingut vormistada on imelihnte kuid sellega kaasnevad tagajärjed võivad väga tõsised olla.

Oluline on jälgida intresse

Oluline on jälgida intresse, mis kiputakse tavaliselt unustama. Intresse võiks pidada laenu võtmise juures üheks kõige tähtsamaks osaks, just seetõttu et need määravad laenu tegeliku maksumuse. Sageli vaadatakse vaid laenusummat ning laenuperioodi. Mõlemad näitajad proovitakse tihtilugu võimalikult suureks kruttida, et oleks ikka aega nautida kõike seda, mis suure rahasumma saamisega kaasneb.

Kiirlaen on lühiajaliste tähtaegadega laenutüüp

Kasuta oma telefoni või arvutit ja taotle väikest laenusummat. Saa kiirlaenu summat oma kontole garantiiga.

kiirlaenud onlain

Kõige eelneva põhjal soovitame teil hoolikalt läbi mõelda, kas teil on vaja kiirlaenu võtta ning kas teil on võimalik see ka tagasi maksta ilma, et tähtajad punaseks läheks ning intressid tagasimakstava summa suurust üha suuremaks ja suuremaks hakkaksid paisutama.

Kui te enda peas ei suuda välja mõelda, kas on ikkagi vaja laenu võtta, siis pöörduge vastava ala spetsialisti poole või küsige konsultatsiooni mõne panga laenuhaldurilt. Olenemata sellest, et nende juurde pääsemise järjekorrad on pikad, võidate pikemas perspektiivis.

Teave

SMS-laenajad otsivad linna võlanõustajatelt abi
Kiirlaenufirmade elu läheb raskemaks