Laenupakkuja
Laenud
Vanusepiirang
Taotle Laenu
600 - 20 000 € | 12 - 84 kuud | Al. 2,7% aastas
21 - 65
Väikelaen | 300 - 25 000 € | 6 - 120 kuud | Al. 7,9% aastas
18 - 75
100 - 15 000 € | 3 - 60 kuud | Al. 8,99% aastas
18 - 75
100 - 5000 € | 1 - 60 kuud | Fiks. 24% aastas
25 - 55
100 - 5000 € | 5 - 60 kuud | Al. 2% kuus
18 - 70
Krediidikonto | 1 - 5001 € | 1 - 60 kuud | Al. 24% aastas
18 - 75
500 - 10 000 € | 3 - 36 kuud | Fiks. 18% aastas
18 - 73
300 - 10 000 € | 1 - 60 kuud | Al. 1.5% aastas
18 - 75
1000 - 25 000 € | 12 - 120 kuud | Al. 7,9% aastas
21 - 74
100 - 5000 € | 1 - 99 kuud | Fiks. 41.79% aastas
18 - 70
1000 - 100 000 € | 3 - 120 kuud | Al. 10% aastas
18 - 75
5000 - 500 000 € | 12 - 240 kuud | Al. 10% aastas
20 - 75
100 - 5000 € | 1 - 99 kuud | Fiks. 41,3% aastas
18 - 70

Krediidikonto 2024

krediitkonto

Tänapäeval Eestis pakutakse palju erinevaid finantsteenuseid nagu kiirlaenväikelaen jne. See annab inimestele võimalust võtta lisaraha tarbimiseks juhul, kui nendel on vaja näiteks teha remonti, osta uut mööblit, kodutehnikat või nõutavaid koduseadmeid, veeta puhkust soovitud ajal ja soovitud kohas või üldse katta ettenägematud kulusid nagu ravimite või muude igapäevases elus nõutavate asjade ostmine.

Kindlasti, see on mugav võimalus, mis võimaldab võtta lisasummat kui on vaja pisut raha selleks, et katta oma kulusid. Üks nendest teenustest on uus teenus – krediidikonto, mis põhimõtteliselt kujutab endast virtuaalset krediitkaarti ehk virtuaalset rahakotti. See on mugav ja paindlik teenus, millega saab võtta krediiti mis tahes mugaval ajahetkel.

Milleks võtta lisaraha?

Kui tihti teil tekkib situatsioon, kui tahate osta mööblit või mingi koduseadmet, uuendada oma kodus interjöörit või osta uut telerit, külmikut, pesumasinat või arvutit. Või isegi soovite sõita puhkusele või reisile, kuid olemasolev raha ei ole selleks piisav. Erinevad inimesed kulutavad raha ja teevad oste erineval moel, aga paljudel inimestel aeg-ajalt tekkib selline olukord, kui on vaja võtta lisasummat selleks, et täita oma plaane ja unistusi. On kasulik ka alati teada et teil on teatud krediidilimiit olemas ning saate seda alati kasutada.

Mida täpselt kujutab endast krediidikonto teenus?

Krediidikonto on finantsteenus, mis võimaldab kasutajal avada virtuaalset kontot vastava krediidilimiidi ulatuses. Krediidilimiidi summa erineb teenusepakkuja tingimuste sõltuvalt. Erinevad  krediidikonto teenuse pakkujad määravad oma tingimusi konto limiidi suhtes. Summa võib varieeruda alates 50 eurost ja lõpetades 5000 euroga. Nii, kasutajal on võimalik võtta krediiti 50 kuni 5000 eurose summa ulatuses. Tagasimakseperioodid on ka erinevad, kuid minimaalne pakutav periood on 1 kuu ja maksimaalne on 3 aastat.

See on paidlik süsteem, mis annab võimalust võtta nõutavat rahasummat vastavalt oma situatsioonile ja isiklikkudele vajadustele. Krediidikonto teenus töötab sama põhimõttel nagu kiirlaen. Erinevuseks on ainult see, et kiirlaenu võtmiseks tuleb igal korral täita ja esitada taotlust, aga krediidikonto registreeritakse üks kord ja pärast seda kasutaja saab konto summat limiidi ulatuses oma valikul kasutada.

Milleks avada krediidikontot?

Krediidikonto avamist tasub kaaluda juhul, kui teil aeg-ajalt tekkivad ettenägematud kulusid ja vajate raha nende katmiseks. Selle teenuse mugavus seisneb selles, et konto avatakse vaid ühe taotluse alusel ja pärast avamist teil on võimalik kanda nõutavaid summasid oma kontole sel ajal, kui te seda vajate ja soovite. Krediidikonto taotlemine ja registreerimine on tasuta, tuleks ainult esitada taotlust ja siis, kui kõik on korras ja otsus on positiivne, konto avatakse kohe. Selle teenuse avamise leping on tähtajatu ja seda tuleb sooritada ainult üks kord. Lepingu vormistamine ei maksa midagi. Veel üks eelis on see, et maksmine toimib ainult võetud krediidisumma ulatuses ja ainult kontol oleva rahasumma kasutusse võtmise puhul.

Te ei pea kasutada kogu konto summat või mingi määratud summat. Võite valida ise, millal ja kuidas kasutada olemasolevat limiiti. Lisaks, saab iseseisvalt valida krediidi summat ja tagastamise perioodit. See on hea lahendus igaks elujuhuks. Kliendile pakutakse võimalust koostada personaalseid maksegraafikuid ise. Kasutaja maksab intressi vaid kasutatud summa eest. Kui näiteks te üldse ei vaja krediidi võtmist, siis pole probleemi, konto summa jääb kasutamata ja teil ei ole vaja maksta midagi. Krediidi võtmise puhul kantakse valitud rahasumma teie pangakontole vaid mõne minutiga.

Tingimused

Kas sellise teenuse avamisele ja kasutamisele estatakse mingeid tingimusi ja nõudeid? Jah, siin kehtivad standardsed tingimused, mida estatakse finantsteenuste kasutavatele isukutele. Krediidikonto avamise taotlev klient peab olema vähemalt 22-aastane isik ja omada stabiilset sissetulekut alates 300 eurot kuus. Lisaks, taotleja peab olema Eesti Vabariigis elav inimene, kellel puuduvad maksehäired ja maksevõimega probleemid.

Väärib märkimist ka see, et taotleja peab omama stabiilset töökohta ja olema lojaalne maksja. Krediidikonto taotlemise korral vaatab teenusepakkuja konto avamise taotleva isiku andmeid läbi ning hindab taotleja sissetulekut ja maksevõimet. Kui kõik on korras, tehakse positiivne otsus. Krediidikonto registreerimiseks peaks tegema ainult üht taotlust ja edaspidi saab kasutada krediidilimiiti oma soovil.

Krediidikonto taotlemise kord on selline:

Esimeseks tuleb täita taotluse avaldust ja valida soovitud rahasummat ja limiiti. Taotlust saab täita kas teenusepakkuja veebisaidi kui ka mobiilirakenduse kaudu. Pärast seda klienditugi esindaja võtab teiega ühendust selleks, et küsida täiendavat infot ja täpsustada teie isiklikke andmeid. Edasi toimub teie andmete läbivaatamine ja teie maksevõime hindamine. Teie personaalne limiit arvestatakse ja märatakse teie maksevõimest sõltuvalt. Nii, teile tehakse personaalne pakkumine.

Juhul, kui teil ei ole probleeme ja olete teenuse kasutamiseks sobiv kandidaat, komisjon teeb positiivset otsust ja konto avatakse kohe. Kogu protsess on kiire ning ei võta palju aega. Raha tagastamine toimub teenusepakkuja poolt edastatud igakuiste arvete alusel. Võetud rahasummat tuleb tagastada igakuiste makseosadena. Iga makseosa tuleb maksta õigeaegselt. Iga makseosa määratud koostisosad on: põhiosa, määratud tasu ja intress. Kui kasutaja ei suuda maksta makseosa õigel ajal, siis määratakse talle viiviseid. On ka väga mugav see, et kliendile pakutakse omamoodi kahenädalane prooviperiood.

Juhul kui teenus või tingimused ei meeldi teile ning teil on soov lõpetada lepingut, siis tuleb esitada avaldust 14 päeva jooksul ning tagastada võetud rahasumma 30 päeva jooksul.  Sellel korral te ei pea maksma tasusid või kuulusid. Vastavalt lepingule juhul, kui kasutaja ei tagasta krediidisummat õigeaegselt või üldse keeldub tagastamist, jätab teenusepakkuja endale õigust lõpetada väljamakseid ja nõuda kasutajalt krediidisumma tagasimaksmist.

Krediidikonto kasutamise plussid ja miinusid

krediitkonto bank24

Peamiseks eeliseks on selle teenuse mugavus ja paindlikkus. Konto registreeritakse ja avatakse tasuta. Valitud limiit on saadaval kasutamiseks kas kogu summas kui ka osadena. Võetud summat saab tagastada ka ennetähtaegselt ja sel viisil säästa raha, mis, vastasel juhul oleks makstud intressideks. Krediidikonto on palju paindlikum kui näiteks kiirlaen, sest et kasutajal on võimalik ise valida ja määrata maksegraafikut ja maksta intressi ainult kulutatud summa pealt. Krediidikonto sobib inimestele, kellel oleks väga mugav esitada taotlust ainult üks kord ja hiljem kasutada kontot nii, nagu nad ise soovivad ja valivad.

Mugav ja paindlik maksegraafik võimaldab kasutajal tagastada raha enda jaoks sobivate osadena ning valida ise, millal ja mis summat tagastada kontole. See sobib ka inimestele, kellel tihti esineb ootamatu lisaraha võtmise vajadus, aga  krediidikontolt saab võtta kasutusse nii palju raha ja sel ajal, kui vaja. Kogu protsess ning raha kontolt ja kontole kandmine toimub kiirel ja mugaval viisil. Oluline eelis on ka see, et võrreldes teistega finatsteenustega ja finantspakkumistega on krediidikonto limiidiga opereerimine vaba.

Te võite saada raha kätte sel ajal, kui seda soovite ning teil ei ole vaja igal korral täita taotlusvorme ja oma taotlust kuidagi põhjendada nagu teiste laenuteenuste kasutamise puhul. Nii, teil on täielik konto rahasummaga opereerimise vabadus, kuna olete selle konto omanik, saate ise otsustada, millal ja kuidas võtta raha oma kulude katmiseks. See on nii lihtne ja mugav. Krediidikonto teenusel on üldiselt palju rohkem plusse kui miinuseid. Ainus miinus on see, et raha võtmise korral tuleb võtta arvesse seda, et see maksab 2% limiidi summast.

Krediidikonto pakkujad Eestis

Eestis on mitmed finantsteenuste pakkujad, mis pakuvad oma klientidele krediidikonto avamise võimalust. Kuna need pakkujad kujutavad endast erinevaid ettevõtteid, on nende poolt pakutavad minimaalsed ja maksimaalsed summad ka erinevad. Teenusepakkujate pakkumistega saab tutvuda internetis näiteks siin.  Sellel veebilehel on esitatud eesti suurimad  krediidikonto teenuse pakkujad ja kirjeldatakse ka teenuse olemust ja sellega kaasnevaid tingimusi. Kui otsustate avada kontot, siis iga finantsettevõtte poolt pakutud pakkumise kaalumine tuleks kindlasti kasuks.

Kas kasutada krediidikonto teenust või mitte? Otsustage ise, aga igal juhul selle kontot saab lihtsalt proovida. Pange tähele, et tegemist on finantsteenusega ja sellega kaasnevad vastavad kulud ja kohustused. Enne teenuse kasutamise taotlemist on soovitatav tutvuda kasutamise reeglitega ja lugeda lepingut tähelepanelikult ning kaaluda oma võimalusi. Lisaks, tuleks olla tähelepanelik ja ettevaatlik mis tahes finantsteenuse valimisel ja kasutamisel.