Laenupakkuja
Laenud
Vanusepiirang
Taotle Laenu
600 - 20 000 € | 12 - 84 kuud | Al. 2,7% aastas
21 - 65
Väikelaen | 300 - 25 000 € | 6 - 120 kuud | Al. 7,9% aastas
18 - 75
100 - 15 000 € | 3 - 60 kuud | Al. 8,99% aastas
18 - 75
100 - 5000 € | 1 - 60 kuud | Fiks. 24% aastas
25 - 55
100 - 5000 € | 5 - 60 kuud | Al. 2% kuus
18 - 70
Krediidikonto | 1 - 5001 € | 1 - 60 kuud | Al. 24% aastas
18 - 75
500 - 10 000 € | 3 - 36 kuud | Fiks. 18% aastas
18 - 73
300 - 10 000 € | 1 - 60 kuud | Al. 1.5% aastas
18 - 75
1000 - 25 000 € | 12 - 120 kuud | Al. 7,9% aastas
21 - 74
100 - 5000 € | 1 - 99 kuud | Fiks. 41.79% aastas
18 - 70
1000 - 100 000 € | 3 - 120 kuud | Al. 10% aastas
18 - 75
5000 - 500 000 € | 12 - 240 kuud | Al. 10% aastas
20 - 75
100 - 5000 € | 1 - 99 kuud | Fiks. 41,3% aastas
18 - 70

Odav väikelaen Eestis

väikelaenud pic

Väikelaenuks nimetatakse laenu, mida antakse eraisikutele ja selle otstarbeks ongi tarbimine. Siinkohal ei tasuks seda aga segamini ajada tarbimislaenuga kuigi tegu on äärmiselt sarnaste toodetega. Väikelaen võetakse sageli selleks, et tasuda igapäevaste kulutuste eest, olgu selleks siis eluaseme remont, soov puhkusele minna, hoolitseda oma tervise eest soetades uusi riideid ja jalanõusid või tasuda üüratuid hammaste parandamisega seotud kulusid.

Samas pole ka välistatud uute esemete näiteks telefoni, arvuti, mööbli või muu kodusisustuse soetamine. Mõnele võivad küll sedasorti kulutused mõttetuna tunduda ent kui uue telefoni ja arvuti ostmise tagajärjel on teil taaskord võimalik oma ettevõte käima lükata, tasub selline laenu võtmine ennast kuhjaga ära.

Väikelaen väljastatakse tagatise olemasolul kui laenatav summa on suurem ent igapäevane praktika on see, et tagatise eksisteerimine pole oluline. Laenudele lisatakse garantiid küsides laenusaajalt hoiuse pantimist või siis käendajat. Käendaja olemasolul on aga tegu käendamislaenuga, mitte enam tavalise väikelaenuga. Väikelaenu puhul ongi tegu mugava võimalusega igapäevase tarbimise rahastamisega kuid sellega tuleb kindlasti piiri pidada, et teie kohustused ei kasvaks üle pea.

Väikelaenud internetiis

Tänu sellele, et laenu taotlemine on pikem protsess ja laenuandjal on võimalik paremini hinnata laenusaaja krediidiriske ja maksevõimet on ka väikelaenud intressid madalamad. Krediidiriskide all peetakse silmas laenu võtva inimese suutlikust tasuda igakuiseid laenumakseid koos intressidega. Kõigele lisaks uuritakse ka laenu võtva inimese varasemat maksekäitumist.Eelnevalt nimetatud laenu ehk väikelaenu ei tohi samastada kiirlaenuga. Miks? Sellepärast, et kiirlaenu taotlemise protsess on võrreldes väikelaenuga kordades lihtsam. Näiteks on võimalik kiirlaenu taodelda vaid ühe sõnumi saatmisega.

Väikelaen korral tuleb aga minna finantsasutusse, teisisõnu tuntud ka kui panka ning tutvuda teile saadaval olevate võimalustega. Lisaks eelnevalt mainitule tuleb silmas pidada ka seda, et väikelaenu saamine ning selle suurus sõltub laenuvõtja sissetulekute ja väljaminekute suurusest ja ka riigi üleüldisest majanduskindlusest ja –seisukorrast.

bank24-kiirlaenude

Kuidas aga väikelaen kiirlaenust erineb? Kõik me teame, et kiirlaenu saab taodelda vaid mõne minutiga ning kõigest sõnumi saatmisega. Sellise kiirusega aga tuleb tasuda oma hind. Kiirlaenu intressimäärad on kordades kõrgem väikelaenu intressimäärast. Kahjuks aga pole väikelaenu intress samal tasemel nagu seda on tagatisega laenud. See on täiesti arusaadav, sest väikelaen puhul on ainsaks garantiiks, et laenu andja vastu pükse ei saa see, et inimene saab palka või tal on mingisugune sissetulek, mille eest ta on võimeline laenu tagastama. Tagatisega laenu puhul on aga garantiiks krediidivõtja auto, kinnisvara või mingi muu vara, mille väärtus ei tohiks lähiajal ikkagi langeda.

Kui hakata nüüd võrdlema väikelaenud kiirlaenuga kuid laenuperioodi poole pealt, siis on väikelaen kordades pikem viimasena nimetatud laenust. Võrreldes seda aga tagatisega laenudega, näiteks kinnisvaralaenu, hüpoteeklaenu või autolaenuga, on selle laenuperiood palju lühem. Just seetõttu on raske öelda, milline on parim laen ja mida tuleks võtta, kui teil on abistavat raha vaja. Kõik sõltub sellest, mis te saadud rahaga teha soovite, kui pikaks teil seda vaja on ning kas teil on võimalik oma laenu miskitmoodi turvalisemaks muuta või muuta vähemalt pank või mõni muu laenuandja olukord kindlamaks.

laenud-500-laen-maksehäirega

Kuna raskemas seisus ja ilma tagatiseta inimesi on palju, on võimalik võtta ka laenukindlustust. Seda teenust ei paku küll kõik võlausaldajad ent mõned, kellel on rohkem rahalisi vahendeid, on juurutanud ka sellise uudse süsteemi. Nagu ka toote nimi juba ütleb, kindlustatakse sellega laen. Loomulikult kaasneb teenuse ostmisega ka kõrvalkulusid ja muudavad niigi kõrged intressid veelgi kõrgemaks. Samas tänu sellele peatatakse teie intresside ja tagasimaksete kuhjumised kui te peaks oma töökoha või sissetuleku kaotama. Laenukindlustus aitab isegi tervisekahjustuste või muude ootamatute olukordade puhul, kus teie tagasimaksed on raskendatud või juba võimatud.

Enne laenukindlustuse võtmist tuleb hinnata enda riske. Kui olete enam kui veendunud, et teie töökoht on püsiv ning kogu eelneva elu jooksul pole probleeme maksete sooritamisega olnud, pole teil tõenäoliselt otsest vajadust laenukindlustuse vormistamise järele. Kui aga kardate, et teie majanduslik seis võib üleöö muutuda, oleks otstarbekas vaadata laenukindlustuse kui tagavaraplaani poole. Alati tuleb hinnata, kas kaasnevad positiivsed küljed kaaluvad üles tehtavad lisakulutused.

Milleks võtta väikelaen kui saab võtta ka kiirlaenu? Väikelaenude peamiseks võtmise põhjuseks on see, et kiirlaenude kõrged intressid viivad inimesed sageli pankrotti. Kiirlaenude intressid on meeletult kõrged ja nende tagasi maksmisega oleks isegi keskmist palka teenival inimesel probleeme. Just seetõttu võetaksegi väikelaene. Väikelaene võetakse isegi selleks, et maksta tagasi kiirlaene ning saada enda igakuine laenu tagasimaksmisele kulutatav intresside summa mõnevõrra normaalsemaks ja teie maksevõimekuse piiridesse.

Väikelaenude taotlemine on iga päevaga üha populaarsemaks muutuv teenus ning just seetõttu tuleb järjest turule juurde uusi väikelaene pakkuvaid ettevõtteid.

Kõige rohkem populaarsust on aga kogumas ühisrahastusplatvormid. Kui vaid nimetada kõige populaarsemad ühisrahastust pakkuvad keskkonnad siis nendeks on Bondora, Omaraha ja Moneyzen. Erinevaks teeb need ettevõtted tavalistest pankadest aga see, et nende puhul laenatakse välja nende enda kasutajate raha. Raha välja laenavad inimesed aga teenivad kümnetes kordades kõrgemat intressi kui tavalises pangas hoiustades. Tänu sellele võidavad kõik – nii laenajad kui ka laenuandjad.

Soodsaim väikelaen

Enne väikelaen võtmist on ülimalt oluline võrrelda kõiki pakkumisi omavahel ning mitte otsustada kohe esimesena pähe torkava kasuks. Mõistlik oleks ju ära kasutada hetkel valitsevat turuseisu. Selle all peetakse silmas seda, et kuna turul on palju erinevaid pakkujaid, oleks mõistlik erinevaid võimalusi võrrelda ja valida välja enda jaoks soodsaim. Kõige tähtsam pole vaid kuumaksete suurus vaid ka laenu intressimäär. Ei ole vaja otsustada esimese laenupakkuja kasuks ning maksta ennast lõhki. Tähelepanu tuleb pöörata nii tagasimaksete kogusummale kui krediidikulukuse määrale.

Eelnevas lõigus nimetatu on oluline just seetõttu, et saada parem ülevaade pakutavast ning teil on võimalus hinnata oma vajadustest lähtuvalt laenude erinevaid tingimusi ja valida enda jaoks sobivaim pakkumine, mis ei pruugi soodsaim olla. Väikelaenu võtmise rusikareegliks on aga kujunenud see, et laenu tagasimaksete osakaal võib maksimaalselt moodustada ühe kolmandiku teie igakuistest sissetulekutest. Kui aga otsustate suurema laenukoorma enda õlule võtta, võib ebastabiilse majandusolukorra ajal teie koorem liiga raskeks muutuda ning sel võivad olla juba väga kurvad tagajärjed.

Lisaks sellele võite raskesse olukorda sattuda ka töö kaotamisel, haigestumisel või õnnetusse sattumisel. Kõige eelnevalt nimetatu paremaks arusaamiseks toome ühe lihtsa näite. Kui teie igakuine sissetuleku netosumma on 1200€, ei tohiks te võtta endale suuremaid kohustusi kui 400€ kuus.

Et kõik oleks üheselt arusaadav seletame lahti ka selle, mis summa on laenu tagasimakse summa. Tegu on rahaga, mida peab laenuvõtja igakuiselt oma sissetulekutest võlausaldajale tasuma. Tasuks meeles pidada, et kui suudate iga kuu 400€ tagasi maksta, suudate selle summa igakuiselt ka kõrvale panna. Tänu sellele ei pea te võib-olla laenu võtmagi, eriti veel siis, kui teil pole raha kiiresti vaja ning vajate seda pikemas perspektiivis.

Sageli on säästmine palju mõistlikum lahendus kui laenu võtmine, sest säästud on teil võimalik reinvesteerida ja teenida selle pealt intresse. Laenu tasub vaid siis võtta, kui teil pole mitte mingit muud lahendust ja vajate raha kiiresti. Vastasel juhul võtate endale mõttetuid koormaid. Lisaks sellele olete säästude olemasolul kordades paremini kaitstud sissetulekute vähenemise eest.

Järgmise sammuna soovitame teil laenu kasutamine läbi mõelda ja mitte teha ennatlikke otsuseid. Tuleb silmas pidada pikemat perspektiivi ja vaadata, et otsus laenu võtta ei lähtuks hetkel valitsevatest tunnetest. Ülemäära kiirelt tehtud otsus laenu võtta on sageli lõppenud kurvalt ja õudsed tagajärjed võivad teid veel aastakümneid jälitada.

vaikelaen bank24

Kui enda poolt olete kõik rahulikult läbi mõelnud ning välja selgitanud, kas väikelaen võtmine on ikkagi vajalik, tuleb hakata uurima laenuandja poolt esitatud lepingut. Esmalt tuleks välja selgitada kõik väikelaenuga võtmisega seotud tingimused. Lugeda tuleks läbi ka kõik väikeses kirjas kirjutatud ning vajadusel küsida selgitusi mõnelt pangatöötajalt või spetsialistilt, kes tunneb pakutavad teenust ja laenu kui toodet. Olenemata sellest, et kõikidel laenuandjatel ja ka konsultantidel on kohustus laenu võtjale selgitada kõiki tingimusi, siis peaagu mitte ükski, sealhulgas ka pangad, ei tutvusta teile kümnetel lehtedel olevaid üldiseid tingimusi. See on ääretult kummaline sest need võivad tuua teile kui laenu võtjale ootamatuid lisakohustusi, mille täitmine võib teie jaoks olla keerukas, kui mitte võimatu.

Kuid miks ei seletata pankade ja nende konsultantide poolt laenule kehtivaid tingimusi? Loomulikult seetõttu, et iga võlausaldaja peamiseks eesmärgiks on ju käibe ja eelkõige kasumi tekitamine. Teadupärast teenibki pank raha välja laenates kasumit ning seda tuleb kindlasti meeles pidada. Tavaliselt on ka heaks lahenduseks laenuotsus pereliikmega läbi arutada, kui enda mõistus enam ei jaga.

Kogu selle virrvarri tõttu nimetavad osad pangad väikelaenud isegi hambaravilaenuks. Samas tundub kummaline, et reklaamitakse finantskohustusi naljaga sõnumiga välja ja ometi pole laenusummad väikesed. Ühe Eestis tegutseva Rootsi panga käest on võimalik väikelaene võtta alates 500€ kuni 20 000€. Pärast laenulepingu allkirjastamist kantakse raha koheselt teie kontole ning laenu eest ei nõuta mitte mingisugust tagatist.

Olles eelnevad kriteeriumid täitnud, võite valida endale meelepärase finantsasutuse, kus lepingu punktid kokku leppida ning see hiljem allkirjastada. Kõige põnevamaks punktiks väikelaenud puhul on aga see, et erinevalt teistest võlavõtmistest on sedasorti laenu võimalik võtta ka siis, kui teil on eelnevad laenud tagasi maksmata. Ainsaks kriteeriumiks on aga see, et tagasimakstav summa ei ületaks 20 000€ piiri.

Kuna kõik pangad ja finantsasutused erinevad teineteisest nii lepingute kui tingimuste osa pealt, tuleb alati uurida isiklikult kõik üle ja kindlasti võtta pakkumised kõikidest organisatsioonidest. Seeläbi teete endast kõik oleneva, et leida parim pakkumine, sest olgem ausad, kõik pangad pakuvad täpselt samasugust toodet – raha.