Laenupakkuja
Laenud
Vanusepiirang
Taotle Laenu
600 - 20 000 € | 12 - 84 kuud | Al. 2,7% aastas
21 - 65
Väikelaen | 300 - 25 000 € | 6 - 120 kuud | Al. 7,9% aastas
18 - 75
100 - 15 000 € | 3 - 60 kuud | Al. 8,99% aastas
18 - 75
100 - 5000 € | 1 - 60 kuud | Fiks. 24% aastas
25 - 55
100 - 5000 € | 5 - 60 kuud | Al. 2% kuus
18 - 70
Krediidikonto | 1 - 5001 € | 1 - 60 kuud | Al. 24% aastas
18 - 75
500 - 10 000 € | 3 - 36 kuud | Fiks. 18% aastas
18 - 73
300 - 10 000 € | 1 - 60 kuud | Al. 1.5% aastas
18 - 75
1000 - 25 000 € | 12 - 120 kuud | Al. 7,9% aastas
21 - 74
100 - 5000 € | 1 - 99 kuud | Fiks. 41.79% aastas
18 - 70
1000 - 100 000 € | 3 - 120 kuud | Al. 10% aastas
18 - 75
5000 - 500 000 € | 12 - 240 kuud | Al. 10% aastas
20 - 75
100 - 5000 € | 1 - 99 kuud | Fiks. 41,3% aastas
18 - 70

SMS laen 2024

sms laenud onlain

Kes meist, eestlastest, poleks kuulnud SMS laenust? Kunagi, kui laen alles ilmus Eestisse lõi see palju laineid ja külvas paljudesse kohtadesse paksu pahandust. Probleemid ei tekkinud mitte raha laenamisest vaid sellest, et inimesed ei lugenud lepinguid korralikult läbi või kui lugesid, ei suutnud mõista selle taga peituvat tegelikkust. Tol ajal olid sedasorti kiirlaenud tuntud kui inimeste pankrotistajad. Intressid olid sageli pea 4-kohalised ning sellisest võlakoormast ei suutnud peaaegu mitte keegi ennast välja rabeleda. Ainukeseks pääseteeks oli kas sõprade ja sugulaste või teiste pankade käest uue laenu võtmine. Tänu uutele laenudele saadi laenudega seotud intressid madalamaks ning inimestel tekkis võimalus ja suutlikkus laen ka reaalselt tagasi maksta.

Sõnaühendi “SMS laen” võiks defineerida kui lühiajalise ja tagatiseta laenuna. Selle taotlemine on lihtne ja kiire ning laenutaotlus loetakse esitatuks vaid sõnumi saatmisega. Just seetõttu tuntakse seda paljudes inglise keelt kõnelevates riikides ka kui palgapäeva laenuna ehk payday loan. Laenu nimi on tuletatud sellest, et inimestel on enne palgapäeva rasked olukorrad või on neil tarvis teha mõningaid ootamatuid kulutusi. Kuna aga kulutuste tegemiseks raha napib, pöördutakse finantsasutuste poole, kes on valmis neile lahkesti vastu tulema ja abikäe ulatama. Esialgu plaaniti nii, et laen makstakse tagasi palgapäeval. Kuid miks vaid esialgu ja mitte kogu aeg?

Laenu tagasi maksmisega viivitamise põhjuseks on peaaegu alati olnud 2 tegurit

Esimene neist on kõrged intressimäärad, mis on tõepoolest üüratult kõrged. Teiseks oluliseks teguriks on inimeste suutmatus üldse laenu teenindada. Kuna laenu antakse ilma tagatiseta ja sageli ilma suurema kontrollita, on võimalik lisaraha küsida ka neil, kel puudub võimalus kallist laenu tagasi maksta. Just seetõttu on sõnumiga taodeldav laen ohtlik, et laen ja küsitud summa jõuab laenutaotlejani kiirelt, lihtsalt ja ilma maksevõime põhjaliku kontrollita. Laenuandja jaoks on tegu ääretult riskantse laenu usaldamisega ja seetõttu on laenatavad summad madalad ja nende kõrged küsitud intressimäärad igati põhjendatud.

Kuna lohku tõmmatud inimesi tekkis üha rohkem ja rohkem, otsustas Eesti riik korra majja lüüa ning seadis maksimaalsed intressimäärad, mida on lubatud küsida. Vanasti polnud harvad juhused, mil üheks kalendrikuuks ehk 30 päevaks võetud 3000 euro suuruse laenu korral tuli maksta intressi kokku ligi 700 euro eest. See summa tundub veelgi jahmatavam kui arvutada intress ümber aastaseks intressiks. Aasta korral on protsendiks 400 kuni 500 protsenti.

Enne seaduste muutmist oli võimalik sms laenu taodelda ilma enda isiku tuvastamiseta. Rahasumma saamiseks tuli laenuandja kodulehel täita vajalik ankeet ning ootama jääda. Mõne minuti möödudes laekus teie poolt soovitud summa teie arveldusarve kontole ning teil oli võimalus seda kulutama hakata. Kuna aga inimesed hakkasid süsteemi lihtsust negatiivselt ära kasutama, tuli midagi ette võtta. Ette võeti see, et nüüd on ka sms laen taotlemisel vaja enda isik tuvastada.

Või vähemalt on seda tarvis teha esimesel laenamisel. Pärast seda on võimalik endiselt minna mööda vana rada ja taodelda juba ainult sõnumi saatmisega mis on äärmiselt üllatav. Jääb mulje nagu laenu võetaks justkui igapäevast ja meie elu lahutamatut osa. Näiteks kui olete toidupoes ja avastate, et ei saa endale kõike seda, mis olete enda toidukorvi ladunud osta, saadate sõnumi ning kassasse jõudes on raha juba teie kontol. Selline vaid sõnumiga laenu taotlemine kehtib muidugi ainult siis, kui olete ennast teenusepakkuja juures kirja pannud ja seda lubava lepingu allkirjastanud.

SMS laenu eeliseks teiste pakutavate laenude ees ongi selle kiirus.

Pärast positiivset laenutaotlust on raha teie kontol vaid loetud minutite jooksul. Teiseks suureks eeliseks on aga teie maksevõimekuse mitte kontrollimine. Ei kontrollita seda, kui suured on teie sissetulekud ega ka seda, kas teil pole juhuslikult olemasolevaid finantskohustusi, mistõttu võib teil laenu tagastamine oluliselt raskemaks muutuda. Teisena välja toodud eelis võib ostutuda ka negatiivseks pooleks. Näiteks kui teil puudub püsiv töökoht kust laekub iga kuu mingigi rahasumma, pole teil mitte kuidagi võimalik laenu ju tagasi maksta.

See külg on ainult siis hea, kui töötate mustalt ja kogu teie palk saabub ümbrikus ning sellelt pole mitte ühtegi maksu laekunud. Lisaks sellele võivad eelmised finantskohustused süüa ära suure osa teie sissetulekust ning uue ja uskumatult kõrge intressimääraga laenu teenindamine käib üsna kindlalt teil üle jõu. Ainsad faktorid, mida kontrollitakse enne laenu väljastamist on isikliku pangakonto olemasolu, kusjuures pole vahet millise panga klient te parasjagu olete, ning Krediidiinfos maksevõlgade puudumine. Kõik see kõlab küll uskumatult kuid sellised on praegused regulatsioonid ning väidetavalt on nüüd inimesed targemad ja ei võta niivõrd kergekäeliselt laene, nagu nad tegid seda mõni aeg tagasi.

Sms laenud

Kõikide kiirlaenude, kaasaarvatud SMS laenude juures tasub hoiduda emotsionaalsetest otsustest. Mitte ühtegi laenuga seotud otsust ei tohi teha kiirustades ega tuliste emotsionaalsete jooksul. Tegu on pigem pikaajalise kohustusega mis tuleb tagastada ning tasub silmas pidada, et kohustus võib väga kergelt üle käte minna. Teadupärast tuleb sõnumiga taodeldud laen kiirelt tagastada ja seetõttu tuleb kasvõi iseendaga plaani pidada, kas suudate sedasorti rahalise kohustuse tagasi maksta.

Kuna suur risk laskub ka laenuandja õlule, on laenatavad summad alates 50 eurost kuni 1000 euroni ja selline laenusumma tuleb koos intressidega tagastada 15 päeva kuni poole aasta jooksul. Lisaks sellele on mõned laenuandjad nõus ka tarbijatele vastu tulema ja pakuvad ka konkreetseteks päevadeks laenu. Näiteks kui teie palgapäevani on 4 päeva, on mõni laenuandja nõus teile raha laenama 4 päevaks. Seetõttu soovitame teil erinevate laenupakkujate poolt pakutavaid tingimusi omavahel võrrelda. Kõige lihtsam oleks seda teha internetis vabalt saadaval olevat laenukalkulaatorit.

sms laenud bank24

Kuigi kõikidel kiirlaenu, täpsemalt sms laen pakkujatel on erinevad tingimused, mis tuleb laenu saamiseks täita, on enamasti vaja paari põhilist punkti täita. Esimeseks ja kõige loogilisemaks punktiks on isikliku pangakonto olemasolu, sest selle puudumisel poleks teil mitte ühtegi kohta, kuhu küsitud raha kanda. Teiseks loogiliseks tingimuseks on see, et oleksite täisealine ning Eesti Vabariigi kodanik või omada vähemalt siinset elamisluba. Teil ei tohi olla eelnevaid häireid maksete maksmisel või võlgade tasumisel (info võetakse Krediidiinfo registrist).

Väheste nõudmiste tõttu muudeti tingimusi rangemaks ning loodetavasti on seeläbi ära jäänud mitmed valelikud laenuvõtmised. SMS laenude algusaegadest on teada juhtumeid, kus ebaadekvaatses olekus ning mõnes baaris või klubis oma raha kulutades otsustati jookide ostmiseks lisaraha kaasata. Hommikul või mõne päeva pärast, kui saavutati taas selge ja kaine olek, avastati enda laenukoormus. Kuna aga raha oli juba kulutatud ja enam polnud võimalik laenutatotlust tühistada, sest raha ei teie kontole kantud ja laekunud ning ka kulutatud, olite sellega lepingutingimustega nõustunud.

Üldisemalt võib SMS laen kohta öelda, et selline uudne laenuliik tekkis tänu infotehnoloogia ulmeliselt kiirele arengule. Laenu on võimalik taodelda kiirelt ja seda 24 tundi ööpäevas. Enam pole vaja pankade pikkades laenutaotlejate järjekordades oodata, sest kõik toimub sõnumi saatmisega. Esialgu küll ei tulnud end isegi verifitseerida ehk tuvastada oma isik. Tuvastada tuleb end iga laenuandja, panga või muu finantsorganisatsiooni juures ja seda vähemalt ühel korral. Pärast seda, kui olete finantsasutustele tuttavad, saate tegutseda ja laene võtta ilma ennast tuvastamata ning uskumatult lihtsalt.

Kuna sõnumiga taodeldavatel laenudel oli algusaastatel halb maine, tehtigi selle võtmine keerulisemaks. Nüüdseks on paljudeks tollal vaid SMS laen pakkuvatest asutustest välja arenenud suuremad asutused, mis pakuvad erinevaid laene ja rahalist tuge. Pakutakse laene nii kinnisvara tagatisel kui ka isegi autoliisinguid. See võiks olla üheks märgiks sellest, et SMS laenudele on endiselt Eestis turgu ning tänu suurtele intressidele on võimalik ettevõtetel kiirelt areneda ja laieneda ka uutele pärusmaadele.

Sms laen on tavaliselt lühiajaline kiirlaen

Kasuta oma telefoni ja taotle kiirlaenu sms-i kaudu. Lühiajaliste sms laenude summad varieeruvad alates 200 kuni 3000 eurot ja intressimäärad on mõistlikkud..

Kiirlaen

SMS laenu kohta võib täie kindlusega öelda, et tegu on kiirlaenuga. Selle peamiseks põhjuseks on see, et kuna laenu on võimalik taodelda kodust lahkumata või isegi ilma helistamiseta ja eelneva konsultatsioonita mõne pangatöötajaga. Teil ei ole tarvis külastada mitte ühtegi krediidiasutust, kui olete mõne kindla laenupakkujaga juba koostööleppe ning oma isikuandmed esitanud. Just seetõttu võiks öelda, et kui inimene võtab korraks kiirlaenu, jääb ta selle ettevõtte kliendiks kogu eluks. Küsitud üüratud protsendid tagavad selle, et inimene ei jõuaks võetud kohustusi esimese palgapäevaga tagasi maksta ning vahel sunnivad lootusetumaid isikuid isegi uut laenu võtma.

Uusi laene võetakse seetõttu et maksta tagasi vanad ja üle pea kasvanud laenud tagasi. Kõige põnevamaks on aga see, et kui üks kiirlaen on mingist organisatsioonist juba võetud, ei takista see teid mõnest muust kiirlaenudega tegelevast organisatsioonist uut laenu võtmast. Just seetõttu ei tohi sattuda laenamisest sõltuvusse ning tuleb enne korralikult läbi mõelda, kas on mõtet ikkagi laenu võtta ja kas on just vaja võtta kalleima pakutava intressiga laenu. Kui kulutust ei ole vaja koheselt teha, tuleks laenu võtmine katki jätta. Vähemalt oleks see kõige mõistlikum otsus.

Paljud meist arvavad, et SMS laen saamine on väga lihtne, sest selle taotlemine toimub ju vaid ühe sõnumi saatmisega. Kahjuks või õnneks ei ole see alati aga tõsi. SMS laenu puhul on tegu täiesti tavalise laenukoormaga, nagu iga teisegi laenu puhul. Kuna rahalised probleemid võivad väga kergesti tekkida, ei soovi ükski äriühing oma raha niisama ohtu seada. Seetõttu kontrollitakse teid või vähemalt üritatakse teid maksimaalselt kontrollida. Täna pole ka enam väga harvad juhused, kus inimene saab SMS laenu taodeldes negatiivse vastuse.

Kõige tavalisemaks ja üldlevinuimaks põhjuseks miks inimene saab eitava vastuse on see, et ta ei saa ametlikult mitte mingisugust sissetulekut. Kuigi inimene võib tööl käia mustalt või tegeleda millegi illegaalsega ja seeläbi ennast väga hästi igapäevastes toimetustes ära majandada, ei loeta seda sissetulekuks, sest sellelt pole mitte ühtegi maksu maha läinud. Tõenäoliselt pole eelnevas lauses nimetatud töökohtades töödates teil ka töölepingut ega mingit garantiid, et teie töökoht eksisteerib ka järgmisel kuul, kui teil tuleb mingi osa laenust tagasi maksta ja seda koos intressidega.

Teave

SMS-laenajad otsivad linna võlanõustajatelt abi